Featured post

Ogłoszenie

Ewa Więckowska/ 26 marca, 2019/ Ogólne

Osoby zainteresowane uzyskaniem 85% dofinansowania na ekologiczne inwestycje prosimy o kliknięcie na zakładkę Aktualne Działania Fundacji

Ubezpieczenie na fotowoltaikę – jak to działa?

Łukasz/ 4 lipca, 2020/ Porady

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej instalacji fotowoltaicznych. Wraz ze wzrostem zainteresowania instalacjami PV u klientów, pojawia się coraz więcej ofert finansowania, a także możliwość ubezpieczenia instalacji. W poszukiwaniu możliwości uzyskania ubezpieczenia na fotowoltaikę, o warunki oferty zapytaliśmy jednego z ubezpieczycieli działającego na polskim rynku.Szczegóły.

Jaką instalację wybrać?

Łukasz/ 29 czerwca, 2020/ Porady

Instalacje fotowoltaiczne dzielą się na te przeznaczone do użytku prywatnego i komercyjnego. Domy prywatne klasy premium wymykają się jednak tym kategoriom. Jaką instalację wybrać w przypadku rezydencji? Warto zacząć od znalezienia odpowiedniego wykonawcy, który udźwignie to zadanie. Bo z panelami jest jak z kuchnią. Można ją zamówić w sieciówce – a można również u mistrza stolarstwa.Szczegóły.

Ruszają dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych.

Łukasz/ 24 czerwca, 2020/ Samochody Elektryczne

18750 złotych – tyle wyniesie maksymalnie dopłata Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do zakupu samochodu elektrycznego w programie „Zielony samochód”. Wnioski Fundusz przyjmuje od piątku za pośrednictwem strony internetowej.Szczegóły.

Z OZE pozyskujemy 10 GW mocy.

Łukasz/ 24 czerwca, 2020/ Ciekawe Artykuły

Moc odnawialnych źródeł energii w Polsce przekroczyła już 10 gigawatów – poinformował wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska. Dodał, że to moc równa zainstalowanej łącznie w tradycyjnych elektrowniach: w Bełchatowie, Turowie i Opolu.Szczegóły.

Niemcy znoszą ograniczenia dla fotowoltaiki!

Łukasz/ 24 czerwca, 2020/ Nowinki Technologiczne

Nasi zachodni sąsiedzi są coraz bliżej osiągnięcia poziomu 52 GW łącznej mocy zainstalowanej fotowoltaice. Przekroczenie tego pułapu wiązałoby się ograniczeniem dofinansowań dla fotowoltaiki, a co za tym idzie – zahamowaniem jej rozwoju. Ostatnie wiadomości napawają jednak optymizmem.Szczegóły.