Featured post

Ogłoszenie

Ewa Więckowska/ 26 marca, 2019/ Ogólne

Osoby zainteresowane uzyskaniem 85% dofinansowania na ekologiczne inwestycje prosimy o kliknięcie na zakładkę Aktualne Działania Fundacji

Wodór jest lepszy, bo tankowanie jest krótkie?

Łukasz/ 30 listopada, 2020/ Technologie wodorowe

Wodór ma być paliwem idealnym, bo nie dość, że jego utlenianie powoduje wyłącznie emisję pary wodnej lub wody, to tankowanie trwa zaledwie trzy minuty. Przynajmniej powinno tyle trwać: w Kalifornii, gdzie samochody zasilane ogniwami paliwowymi się popularyzują, średni czas oczekiwania na dostęp do dystrybutora może urosnąć do parudziesięciu minut.Szczegóły.

Klastry energii to nie papierowe twory!

Łukasz/ 29 sierpnia, 2020/ Porady

Twórcom klastrów energii zależy na tym, żeby lokalna społeczność była wzmocniona, miała świadomość tego, że dzięki produkcji lokalnej energii – nie tylko w postaci energii elektrycznej, ale również w postaci ciepła, a nawet chłodu – otrzymuje szansę stworzyć region autonomiczny energetycznie. Takim regionem może być właśnie klaster energii.Szczegóły.

Prawo budowlane – zmiany od 19 września 2020 r.

Łukasz/ 29 sierpnia, 2020/ Ustawy Nowelizacje, Dyrektywy Rozporządzenia, Prawo i Legislacja dla Oze

19 września 2020 r. zacznie obowiązywać znowelizowane Prawo budowlane. Ustawa o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw została uchwalona na początku 2020 r. i wprowadza wiele istotnych zmian. Będą one dotyczyć m.in. przepisów związanych z samowolami budowlanymi, pozwoleniami na budowę, projektem budowlanym oraz bezpieczeństwem pożarowym.Szczegóły.

Energia z farm na Bałtyku pod koniec 2024 r.

Łukasz/ 22 sierpnia, 2020/ Ekoinwestycje: Gdzie? Kiedy?

Pierwsza energia z farm wiatrowych na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r. Bałtyk będzie jednym z największych źródeł zielonej energii polskiej gospodarki. Zapewni ok. 20 proc. całego zapotrzebowania na energię elektryczną – mówił w piątek wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.Szczegóły.