Featured post

Ewa Więckowska/ Marzec 26, 2019/ Ogólne

Osoby zainteresowane uzyskaniem 85% dofinansowania na ekologiczne inwestycje prosimy o kliknięcie na zakładkę Aktualne Działania Fundacji

Pompa ciepła w Modelu Y Tesli zachwyca.

Łukasz Tomczak/ Marzec 25, 2020/ Nowinki Technologiczne

Elon Musk nie tylko pochwalił zespół Tesli za obecną w Modelu Y pompę ciepła, ale praktycznie rozpłynął się nad nią. Wbrew pozorom, choć pompa ciepła brzmi jak coś, co nie jest specjalnie rewolucyjne, ten dodatek sprawi, że po raz pierwszy samochody Tesli będą wydajne w chłodniejszych klimatach. Wprawdzie dotyczy to tylko świeżych Modeli Y, ale lepsze to, niż nic.Szczegóły.

Wpis do rejestru małych instalacji zamiast koncesji dla farm PV do 1 MW.

Łukasz Tomczak/ Marzec 25, 2020/ Ustawy Nowelizacje, Dyrektywy Rozporządzenia, Prawo i Legislacja dla Oze

Taki postulat sformułowało Polskie Stowarzyszenie Energetyki Słonecznej w piśmie skierowanym do Ministerstwa Klimatu. PSES wzywa do zniesienia obowiązku koncesjonowania farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, aby w ten sposób uprościć proces inwestycyjny, a także zmniejszyć obowiązki posiadającego ograniczone zasoby kadrowe Urzędu Regulacji Energetyki.Szczegóły.

Chińczycy wprowadzają panele fotowoltaiczne o rekordowej mocy.

Łukasz Tomczak/ Marzec 25, 2020/ Nowinki Technologiczne

Producent paneli fotowoltaicznych Risen Energy poinformował o rozpoczęciu realizacji zamówień na moduły o jednostkowej mocy wynoszącej aż 500 Wp. Zastosowanie takich modułów w elektrowniach fotowoltaicznych ma znacząco zredukować koszt inwestycji i wytwarzanej energii w porównaniu do instalacji wykonanych na modułach o przeciętnej mocy.Szczegóły.

Czyste Powietrze 2.0 oficjalnie potwierdzone! Do 45% dotacji na pompy ciepła.

Łukasz Tomczak/ Marzec 21, 2020/ Dofinansowania na pompy ciepła, Dofinansowania na termomodernizację - ocieplenie budynków, Klient indywidualny, Klient indywidualny, Ustawy Nowelizacje, Dyrektywy Rozporządzenia, Prawo i Legislacja dla Oze

W ostatnim czasie dużo mówiło się o zmianach w programie Czyste Powietrze. Dziś stało się to na co wszyscy czekaliśmy, a zmiany zostały oficjalnie potwierdzone! Czyste Powietrze 2.0 wejdzie w życie na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. Jakie zmiany obowiązują?Szczegóły.

Jak odliczyć od podatku panele fotowoltaiczne i rozliczyć dotację z programu Mój Prąd.

Łukasz Tomczak/ Marzec 21, 2020/ Porady, Termomodernizacja

W tegorocznym zeznaniu podatkowym właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą odpisać sobie wydatki poniesione na termomodernizację, w tym na zakup paneli fotowoltaicznych. Ten, kto wziął dotację z programu Mój Prąd, także z ulgi termomodernizacyjnej skorzysta. Musi tylko pamiętać o kilku zasadach.Szczegóły.

Ogłaszamy nabory w ramach Funduszy Norweskich i EOG.

Łukasz Tomczak/ Marzec 21, 2020/ Dla jednostek samorządu terytorialnego, Dofinansowania na fotowoltaikę, Jednostki samorządu terytorialnego Firmy/Przedsiębiorstwa, Oferty Dofinansowań

Ministerstwo Klimatu jako Operator Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” ogłosiło pierwsze nabory w trzech obszarach tematycznych ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021 na ponad 580 mln zł.Szczegóły.

Fronius liderem w magazynowaniu energii!

Łukasz Tomczak/ Marzec 21, 2020/ Ciekawe Artykuły, Porady

Wyniki „Przeglądu akumulatorów 2020” przeprowadzonego w berlińskiej Wyższej Szkole Techniki i Gospodarki ustanowiły firmę Fronius liderem w magazynowaniu energii! Testy niezależnych organów badawczych wykazały, że falownik hybrydowy Fronius GEN24 10.0 Plus z akumulatorem BYD Battery-Box H11.5 charakteryzuje się wydajnością zasługującą na podium!Szczegóły.