Featured post

Ogłoszenie

Ewa Więckowska/ Marzec 26, 2019/ Ogólne

Osoby zainteresowane uzyskaniem 85% dofinansowania na ekologiczne inwestycje prosimy o kliknięcie na zakładkę Aktualne Działania Fundacji

54 tysiące złotych do zgarnięcia! Ulga termomodernizacyjna w PIT-ach 2020. Zobacz, jak z niej skorzystać.

Łukasz Tomczak/ Luty 15, 2020/ Termomodernizacja

Już od 15 lutego Polacy będą mogli rozliczyć PIT-y poprzez rządową stronę internetową. Tak jak w ubiegłym roku dokument przygotuje za nas Urząd Skarbowy i wystarczy jego potwierdzenie. Pojawi się tam jednak nowa ulga jaką będzie można odliczyć od dochodu. Tak zwana ulga termomodernizacyjna przysługiwać ma wszystkim właścicielom domów jednorodzinnych, którzy wykażą swoje wydatki związane z walką ze smogiem.Szczegóły.

Większa ulga termomodernizacyjna dla OZE czeka na podpis prezydenta!

Łukasz Tomczak/ Luty 15, 2020/ Termomodernizacja

Inwestorzy, którzy zdecydują się na montaż mikroinstalacji OZE do produkcji energii elektrycznej, będą mogli ubiegać się o podwyższoną premię termomodernizacyjną. Zamiast 16% będzie to 21% kosztów przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Sejm odrzucił poprawkę senatu, która zakładała możliwość przeprowadzenia Termomodernizacji w TBS. Ustawa czeka na podpis Prezydenta.Szczegóły.

Dotacje z funduszy norweskich i EOG na inwestycje energetyczne.

Łukasz Tomczak/ Luty 13, 2020/ Dla jednostek samorządu terytorialnego, Dla Przedsiębiorców, Oferty Dofinansowań

Na początku wiosny ruszyć mają pierwsze nabory wniosków z Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. O dotacje na realizację inwestycji energetycznych będą mogły ubiegać się między innymi przedsiębiorstwa i samorządy. Jeden z pierwszych konkursów będzie dotyczył kogeneracji, będą też nabory dotyczące odnawialnych źródeł energii. Szczegóły.