Featured post

Ogłoszenie

Ewa Więckowska/ 26 marca, 2019/ Ogólne

Osoby zainteresowane uzyskaniem 85% dofinansowania na ekologiczne inwestycje prosimy o kliknięcie na zakładkę Aktualne Działania Fundacji

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie na podczerwień.

Łukasz/ 17 stycznia, 2021/ Porady

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób podczas wybierania ogrzewania do domu bierze pod uwagę nie tylko i wyłącznie komfort cieplny, ale również możliwość oszczędności w budżecie domowym. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że ogromną popularnością zaczęło cieszyć się ogrzewanie elektryczne na podczerwień. Jakie są największe zalety wspomnianego rozwiązania?Szczegóły.

Czy klimatyzacja to przyszłość ogrzewania.

Łukasz/ 10 stycznia, 2021/ Porady

Zastanawiają się przewrotnie analitycy Międzynarodowej Agencji Energetycznej (ang. IEA) – Thibaut Abergel i Chiara Delmastro. Pytanie nie jest bynajmniej bezsensowne, gdyż systemy grzewcze i chłodnicze są krytycznymi elementami w ograniczaniu emisji z budynków.Szczegóły.

Auto elektryczne naładowane w godzinę?

Łukasz/ 1 grudnia, 2020/ Samochody Elektryczne

Mają o wiele więcej mocy, ładują się niemal natychmiast. Baterie grafenowe mają być równie ważnym osiągnięciem dla technologii jak plastik. Oczekiwania wobec materiału są ogromne. Czy grafen im sprosta? Czy jest to kolejna przemijająca moda?Szczegóły.

Wodór jest lepszy, bo tankowanie jest krótkie?

Łukasz/ 30 listopada, 2020/ Technologie wodorowe

Wodór ma być paliwem idealnym, bo nie dość, że jego utlenianie powoduje wyłącznie emisję pary wodnej lub wody, to tankowanie trwa zaledwie trzy minuty. Przynajmniej powinno tyle trwać: w Kalifornii, gdzie samochody zasilane ogniwami paliwowymi się popularyzują, średni czas oczekiwania na dostęp do dystrybutora może urosnąć do parudziesięciu minut.Szczegóły.