Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie na podczerwień.

Łukasz/ 17 stycznia, 2021/ Porady

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób podczas wybierania ogrzewania do domu bierze pod uwagę nie tylko i wyłącznie komfort cieplny, ale również możliwość oszczędności w budżecie domowym. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że ogromną popularnością zaczęło cieszyć się ogrzewanie elektryczne na podczerwień. Jakie są największe zalety wspomnianego rozwiązania?Szczegóły.

Czy klimatyzacja to przyszłość ogrzewania.

Łukasz/ 10 stycznia, 2021/ Porady

Zastanawiają się przewrotnie analitycy Międzynarodowej Agencji Energetycznej (ang. IEA) – Thibaut Abergel i Chiara Delmastro. Pytanie nie jest bynajmniej bezsensowne, gdyż systemy grzewcze i chłodnicze są krytycznymi elementami w ograniczaniu emisji z budynków.Szczegóły.

Klastry energii to nie papierowe twory!

Łukasz/ 29 sierpnia, 2020/ Porady

Twórcom klastrów energii zależy na tym, żeby lokalna społeczność była wzmocniona, miała świadomość tego, że dzięki produkcji lokalnej energii – nie tylko w postaci energii elektrycznej, ale również w postaci ciepła, a nawet chłodu – otrzymuje szansę stworzyć region autonomiczny energetycznie. Takim regionem może być właśnie klaster energii.Szczegóły.

Energia z farm na Bałtyku pod koniec 2024 r.

Łukasz/ 22 sierpnia, 2020/ Ekoinwestycje: Gdzie? Kiedy?

Pierwsza energia z farm wiatrowych na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r. Bałtyk będzie jednym z największych źródeł zielonej energii polskiej gospodarki. Zapewni ok. 20 proc. całego zapotrzebowania na energię elektryczną – mówił w piątek wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.Szczegóły.

Na rynku pojawią się panele fotowoltaiczne o mocy 800 Wp.

Łukasz/ 22 sierpnia, 2020/ Nowinki Technologiczne

Na początku tego roku jeden z chińskich producentów zapowiedział wprowadzenie na rynek paneli fotowoltaicznych o nienotowanej wcześniej mocy 500 Wp. Następnie kolejni producenci z Chin zaczęli ogłaszać wdrażanie modułów o mocy, która ostatnio zaczęła dobijać do 600 W. Okazało się jednak, że najlepsze jeśli chodzi o rekordowe, jednostkowe moce modułów firmy z Chin zostawiły na tegoroczną edycję azjatyckich targów SNEC

Read More