Energia z farm na Bałtyku pod koniec 2024 r.

Łukasz/ 22 sierpnia, 2020/ Ekoinwestycje: Gdzie? Kiedy?

Pierwsza energia z farm wiatrowych na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r. Bałtyk będzie jednym z największych źródeł zielonej energii polskiej gospodarki. Zapewni ok. 20 proc. całego zapotrzebowania na energię elektryczną – mówił w piątek wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.Szczegóły.

Boom na słońce szybko się nie skończy.

Łukasz/ 18 lipca, 2020/ Ekoinwestycje: Gdzie? Kiedy?

W najbliższych latach w Polsce będą realizowane coraz większe projekty fotowoltaiczne. Perspektywy sektora są dobre. Według raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej, w tym roku moc zainstalowana instalacji słonecznych może wynieść 2,5 GW. W 2025 roku może ona wzrosnąć do 7,8 GW, a to oznaczałoby, że zrealizowany zostałby przed czasem cel obliczony pierwotnie na 2030 rok.Szczegóły.

Dotacje na fotowoltaikę.

Łukasz/ 15 lipca, 2020/ Ekoinwestycje: Gdzie? Kiedy?

Polacy chcą inwestować we własne źródła wytwarzania energii. W ciągu siedmiu miesięcy złożyli 100 tys. wniosków w programie “Mój Prąd” o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej.Szczegóły.

Afryka będzie sprzedawać słońce i wiatr.

Łukasz/ 14 lipca, 2020/ Ekoinwestycje: Gdzie? Kiedy?

Unia postanowiła uciec od węgla i innych paliw kopalnych. Ale żeby zgodnie z planem osiągnąć neutralność klimatyczną w 2050 r., musi pomóc rozwinąć produkcję wodoru na rozpalonych słońcem i wietrznych pustyniach, piszą Jan Cienski i America Hernandez z POLITICO.Szczegóły.

Rządowy program “Mój Prąd”.

Łukasz/ 16 maja, 2020/ Ekoinwestycje: Gdzie? Kiedy?

Szansa na własną instalację fotowoltaiczną z dużą dopłatą oraz tanią energię elektryczną. Celem programu jest powstanie 200 tysięcy instalacji fotowoltaicznych (PV) o łącznej mocy zainstalowanej rzędu 1000 megawatów (MW), szczególnie na terenach słabiej zurbanizowanych.Szczegóły.