Mój Prąd

Fotowoltaika dofinansowanie
( instalacja fotowoltaiczna dofinansowanie ).

Witamy państwa.

Poniżej znajdą Państwo umowę odnośnie zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej z jednoczesnym przygotowaniem dokumentacji na rządowy program dotacyjny Mój Prąd.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem dofinansowania 5000 zł z programu Mój Prąd prosimy pobrać umowę czytelnie ją wypełnić, oraz czytelnie podpisać a następnie należy przesłać skan umowy na naszego e-maila: info@fundacjadaroze.pl

Wzór umowy o zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, oraz o przygotowanie wniosku o uzyskanie dofinansowania z rządowego programu “Mój Prąd”Pobierz

Zaczniemy dla Państwa pracować, gdy dotrze do nas skan podpisanej umowy od Państwa.

Fundacja Dar Oze
daroze.pl
Dariusz Skrobisz
Do usłyszenia do zobaczenia.

 

Na co są przeznaczone pieniądze z programu „Mój prąd” ?

Na program „Mój prąd” składają się wyłącznie dotacje (bezzwrotna pomoc) do instalacji fotowoltaicznych (czyli produkcji energii elektrycznej ze słońca, czego nie można mylić z kolektorami słonecznymi, służącymi do ogrzewania wody).

Kto może otrzymać dofinansowanie do zakupu paneli PV ?

Z dopłat skorzystać mogą jedynie osoby fizyczne.

Na co mogą zostać przeznaczone pieniądze ?

Dotacjami objęte są wyłącznie instalacje fotowoltaiczne (przede wszystkim panele, inwertery, okablowanie, urządzenia do montażu, robocizna) o mocy od 2 kW do 10 kW.

Ile pieniędzy można otrzymać ?

Dotacja z programu „Mój prąd” może pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, ale beneficjent może otrzymać maksymalnie 5000 zł. W praktyce większość prosumentów otrzyma zatem maksymalne dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, bo instalacje fotowoltaiczne kosztują zwykle ponad 10 tys. zł.

 

Kiedy musi być ukończona instalacja PV w programie “Mój prąd” ?

Dopłaty są przyznawane na inwestycje w panele słoneczne, które zostały opłacone (liczyć się data potwierdzenia opłacenia, np. przelewu) po 23 lipca 2019 roku, czyli po dniu ogłoszenia programu “Mój prąd”.

Dotacji nie otrzymają natomiast osoby, które mają już instalacje PV, za którą zapłaciły przed 23 lipca.

Czy dopłata z programu „Mój prąd” przysługują na rozbudowywaną instalację PV ?

NFOŚiGW poinformował 25 lipca, że dopłaty nie będą przysługiwać osobom, które mają już działający system PV i chcą go rozbudować. Wsparcie nie będzie zatem przysługiwać nawet na nowe panele dokładane do istniejących.

Czy można dostać dopłatę do instalacji fotowoltaicznej na budynku gospodarczym ?

Jak informuje NFOŚiGW “nie ma znaczenia gdzie będzie zamontowana instalacja (budynek mieszkalny, gospodarczy, itd.). Ważne jest, aby mikroinstalacja była podłączona przez OSD do licznika dwukierunkowego w danym Punkcie Poboru Energii (PPE) i była zawarta umowa kompleksowa.”

Czy dopłaty z programu „Mój prąd” można łączyć z ulgą termomodernizacyjną i preferencyjną pożyczką z programu „Czyste powietrze” ?

Dotację z programu można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, w ramach której można odpisywać od podatku dochodowego (PIT) instalacje fotowoltaiczne o wartości do 53 tys. zł.

Zgodnie z dokumentacją programu dotacji nie można natomiast łączyć ze wsparciem w ramach programu „Czyste powietrze”.

 

Kiedy trzeba będzie zwracać dopłatę ?

Trzeba pamiętać, że składając wniosek w programie “Mój prąd” potencjalny beneficjent zobowiązuje się do utrzymania dotowanej instalacji słonecznej przez przynajmniej trzy lata od dnia wypłaty dofinansowania. W przeciwnym razie pieniądze trzeba będzie zwrócić.

 

Do kiedy będzie obowiązywać program „Mój prąd”?

Program został zaplanowany na lata 2019-2024 lub do wyczerpania alokacji w wysokości 1 mld zł.

 

 

Fotowoltaika dofinansowanie, instalacja fotowoltaiczna dofinansowanie, panele amorficzne, dofinansowanie fotowoltaika, panele sloneczne na dach

 

 

 

 

tag: fotowoltaika dofinansowanie, instalacja fotowoltaiczna dofinansowanie, panele amorficzne, dofinansowanie fotowoltaika, panele sloneczne na dach