Likwidacja kopciucha

Dzień dobry Państwu,

Z przyjemnością informujemy o dofinansowaniu 100% które będzie aktualne tylko do końca roku 2020 dla mieszkańców Warszawy, którzy posiadają jeszcze stare kotły na:

• Węgiel.
  • Drewno.
  • Olej opałowy.

Dofinansowanie z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy jest tak skonstruowane, że najpierw należy wyłożyć własne środki, a miasto zwraca pieniądze po realizacji.
Z uwagi na fakt iż wielu posiadaczy starych źródeł ciepła, powodujących szkodliwą niską emisję, nie stać na wyłożenie kwot rzędu 30 000 zł na pompę ciepła, oraz 15 000 zł na fotowoltaikę.

Ogłoszenie.

(Ważna informacja dla mieszkańców Warszawy).
Sprawdź.

Fundacja Dar Oze ogłasza nabór do projektu:

“Jestem 100% Eko – Wymieniam kopciucha na pompę ciepła, oraz na instalację fotowoltaiczną z Fundacją Dar Oze”

Projekt realizowany jest całościowo w oparciu o dotację z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

• Do projektu zapraszamy 100 osób które posiadają stare źródło ciepła na węgiel/olej/drewno, i nie są  gotowe, aby wyłożyć własne środki finansowe na realizację zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii.
  • Dla pierwszych 100 osób, które zgłoszą się do  projektu, Fundacja Dar Oze  zrealizuje zakup i montaż z własnych środków finansowych.
  • Decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Ankieta informacyjna, oraz zgody marketingowe.

Jarosław Konwicki – Wypełnij.

Yenaki Dmytro – Wypełnij.

Sławomir Młynarczyk – Wypełnij.

Michał Pawłowski – Wypełnij.

Andrzej Karpa – Wypełnij.

Deklaracja udziału w projekcie pod nazwą: ” Jestem 100% Eko – Wymieniam
kopciucha na pompę ciepła, oraz na instalację fotowoltaiczną z Fundacją Dar Oze” – Wypełnij.

Środki finansowe jakie może przeznaczyć Fundacja Dar Oze docelowo dla jednego klienta to nie więcej jak:

• Maksymalnie 30.000 zł brutto,  na pompę ciepła w technologii powietrze-woda, nie więcej niż 3000 zł brutto za każdy kW mocy grzewczej urządzenia.
  • Maksymalnie 15 000 zł brutto, na instalację fotowoltaiczną, ale nie więcej niż 5 000 zł za każdy kW mocy urządzenia.
  • Maksymalnie 10 000 zł brutto na instalacje centralnego ogrzewania i/lub instalację ciepłej wody użytkowej, w związku z modernizacją systemu ogrzewania, ale nie więcej niż 100 zł brutto za każdy m2 powierzchni użytkowej, ogrzewanej przez likwidowany piec na paliwo stałe/olej opałowy.

Projekt nasz zakłada likwidację na terenie miasta Warszawy w 2020 roku 100 starych źródeł ciepła na paliwo stałe, a na ich miejsce zaplanowaliśmy montaż 100 pomp ciepła w technologii powietrze woda oraz 100 instalacji fotowoltaicznych o mocy 3 kW każda.

Procedura realizacji zakupu i montażu pomp ciepła o mocy indywidualnie dobranej, oraz instalacji fotowoltaicznych o mocy 3 KW:

1. Wypełnienie wniosku o uzyskanie dofinansowania 100% z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
  2. Podpisanie umowy z Fundacją Dar Oze o zakup i montaż pompy ciepła, oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kW ze środków własnych Fundacji Dar Oze.
    Klient nie wykłada żadnych pieniędzy dla Fundacji Dar Oze, to Urząd Miasta Stołecznego Warszawy płaci dla Fundacji Dar Oze po wykonaniu montażu w lokalizacji wskazanej przez klienta.
  3. Podpisanie pełnomocnictwa, oraz zgody na realizację zadania.
  4. Złożenie podpisanej przez klienta dokumentacji do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
  5. Oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku. Okres oczekiwania do 21 dni.

1. A) Otrzymanie pozytywnej informacji o uzyskaniu dofinansowania:

• Uzgodnienie z klientem terminu montażu.
  • Realizacja – zakup i montaż.
  • Podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego.
  • Rozliczenie wniosku z/i przed Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy.

1. B) Otrzymanie informacji o negatywnym rozpatrzeniu złożonego wniosku:

• Brak realizacji zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii.
  • Rozwiązanie umowy.

W celu prawidłowego wypełnienia dokumentacji sugerujemy zaprosić naszego konsultanta, który przybędzie do Państwa, pod wskazany adres i pomoże prawidłowo wypełnić niezbędną dokumentację.
Jeżeli wybiorą państwo inny sposób, wysyłkę mailową, lub wysyłkę poprzez Pocztę Polską wówczas:

Wypełnione czytelnie, oraz czytelnie podpisane dokumenty należy przesłać e-mailem zwrotnym  na darozebiuro@gmail.com , lub na nasz adres  korespondencyjny  maksymalnie do dnia 01.12.2020 r.

Adres korespondencyjny:

ul. Naruszewicza 15/10

• Inwestycje będą realizowane w kolejności zgłoszeń.

Kontakt:

Zespół Fundacji Dar Oze
info@fundacjadaroze.pl , darozebiuro@gmail.com

Dariusz Skrobisz

Dokumenty do pobrania:

• Zlecenie wykonania wyceny – Wypełnij
    (Wyceny przygotowujemy za darmo. Zlecenie przygotowania wyceny jest niezobowiązujące).
  • Umowa – Pobierz
    (Dla klientów którzy mają środki finansowe na realizację ekologicznej inwestycji i mogą poczekać na zwrot 100% z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy).
  • Pełnomocnictwo – Pobierz
  • Zgoda na realizację inwestycji – Pobierz
  • Wniosek o uzyskanie 100% zwrotu z Urzędu Miast Stołecznego Warszawy – Pobierz
    Wniosek o likwidację starego źródła ciepła na paliwo stałe, lub olej opałowy, oraz o montaż pompy ciepła w technologii powietrze-woda o mocy indywidualnie dobranej, i instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kW.

Szczegółowe kwoty dotacji na modernizację kotłowni:
Sprawdź.

Pamiętaj!
Do końca 2022 r. masz obowiązek wymienić piec na węgiel lub drewno niespełniający wymogów klasy 3, 4 lub 5.
Do końca 2027 r. masz obowiązek wymienić piec na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4.

tag: wymiana pieca warszawa, wymiana pieca dofinansowanie warszawa, likwidacja kopciucha warszawa, kopciuchy Warszawa.