Dąbrowa Górnicza: dotacje do paneli słonecznych rozeszły się błyskawicznie.

Łukasz/ 1 marca, 2020/ Miejskie Programy Dofinansowań Ekologicznych Inwestycji

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w błyskawicznym tempie wykorzystali szanse na dopłaty do montażu instalacji fotowaltaicznych na swoich domach. Najpierw założyli komitet kolejkowy i całą noc ze środy na czwartek (26 na 27 lutego) spędzili w samochodach pod Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej, a potem w kilka godzin złożyli wymagane dokumenty, nie zostawiając ani jednego wolnego miejsca.Szczegóły.

Startuje nowy program dofinansowania modernizacji energetycznej domów.

Łukasz/ 1 marca, 2020/ Miejskie Programy Dofinansowań Ekologicznych Inwestycji

Startuje program Słoneczne Dachy zakładający preferencyjne finansowanie modernizacji energetycznej budynków zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, w tym z wykorzystaniem fotowoltaiki, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła. Program będzie mieć charakter ogólnopolski. Na razie jednak będzie prowadzony pilotaż, który obejmie wyłącznie województwo wielkopolskie.Szczegóły.

Zwrócą nawet 90% kosztów remontu. Dofinansowania na wykonanie łazienki i zmianę sposobu ogrzewania.

Łukasz/ 28 lutego, 2020/ Miejskie Programy Dofinansowań Ekologicznych Inwestycji

Miejski Program Małych Ulepszeń skierowany jest do mieszkańców lokalów komunalnych lub TBS. Pozwala on przede wszystkim na uzyskanie dofinansowania na samodzielne wykonanie łazienki lub wc i ewentualnie jednoczesną zmianę sposobu ogrzewania. W ten sposób sfinansowanych może zostać nawet 90% kosztów inwestycji.Szczegóły.