Czyste powietrze – dofinansowania.

Łukasz/ 1 sierpnia, 2020/ Termomodernizacja

Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.Szczegóły.

Czy ulgę termomodernizacyjną trzeba będzie zwrócić?

Łukasz/ 30 maja, 2020/ Termomodernizacja

Ulga termomodernizacyjna jest szczególnym typem ulgi podatkowej, gdyż korzyści, które z niej wynikają, dotyczą nie tylko samego podatnika, ale całego społeczeństwa, które korzysta z poprawy jakości powietrza. Czy może się okazać, że pieniądze otrzymane w ramach ulgi termomodernizacyjnej trzeba będzie zwrócić?Szczegóły.

Nawet 37 tys. zł dotacji na pompę ciepła i fotowoltaikę w Czystym Powietrzu.

Łukasz/ 11 marca, 2020/ Termomodernizacja, Ustawy Nowelizacje, Dyrektywy Rozporządzenia, Prawo i Legislacja dla Oze

Rada nadzorcza i zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdziły zmiany w regulaminie programu Czyste Powietrze. Wśród zmian, które mają wejść w życie za kilka tygodni, są korzystniejsze możliwości dofinansowania inwestycji w pompę ciepła i instalację fotowoltaiczną.Szczegóły.

Nowy program Czyste Powietrze obejmie dotacje do fotowoltaiki.

Łukasz/ 11 marca, 2020/ Termomodernizacja, Ustawy Nowelizacje, Dyrektywy Rozporządzenia, Prawo i Legislacja dla Oze

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pokazał zmieniony program Czyste Powietrze, który finansuje wymianę kopciuchów i ocieplanie domów. Do programu włączono inwestycje w fotowoltaikę – będzie można dostać do 5 tys. zł dotacji. Co ciekawe, budżet programu – 103 mld zł – został zdefiniowany inaczej niż wcześniej, bo sporo mają przejąć na siebie banki.Szczegóły.